cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Zajęcia adaptacyjne w przedszkolu


Każdego roku organizujemy zajęcia adaptacyjne w przedszkolu. Kierujemy je do maluchów rozpoczynających swoją przygodę z Urwisem. To świetna okazja, zarówno dla dzieci, jak i Rodziców, aby poznać przedszkole, nauczycielki, a także koleżanki i kolegów. Zajęcia adaptacyjne są u nas standardem, podobnie jak prowadzona przez nas całoroczna rekrutacja do przedszkola w Olsztynie. Stres, obawy i niepokój, związane z pójściem do przedszkola, potrafią osiągać spore rozmiary – zarówno u dzieci, jak i Rodziców. Zależy nam na tym, aby temu zaradzić. Chcemy, aby dziecięce przeżycia z wieku przedszkolnego obfitowały przede wszystkim w radość, spokój, zaufanie i poczucie bezpieczeństwa.

Jak wyglądają dni adaptacyjne w Przedszkolu Urwis?

Organizujemy 3 dni adaptacyjne w przedszkolu. Są to pierwsze dni pobytu malucha w naszej placówce. Zapraszamy go wraz z Rodzicami. Dzięki temu, na początku w towarzystwie najbliższych, ma możliwość stopniowego oswajania się z nowym miejscem i nowymi ludźmi. Panie nauczycielki razem z Rodzicami przygotowują go w łagodny sposób do pozostania w przedszkolu bez Mamy i Taty. Ci zaś, mogą towarzyszyć mu w nowej sytuacji, w której przekona się, że w takim miejscu jak przedszkole może również bawić i czuć się dobrze. Organizowane przez nas zajęcia adaptacyjne w przedszkolu trwają od godz. 9.00 do 12.00 i obfitują przede wszystkim w rozmaite zabawy.

Kreatywne i ciekawe zabawy na powitanie w przedszkolu

Przywiązujemy uwagę do stymulacji rozwoju poznawczego, emocjonalnego i społecznego każdego malucha, a zabawy na powitanie w przedszkolu stanowią ku temu świetną okazję. Dlatego zapewniamy, że zarówno dzieci, jak i Rodzice, spędzają ten czas przyjemnie i pożytecznie. Dbamy o to, aby rozładować napięcie w sposób kreatywny i angażujący wszystkich uczestników. Zależy nam na tym, aby dni adaptacyjne w przedszkolu spełniły swoją rolę. Dla maluchów są przecież okazją do zdobycia pierwszych doświadczeń społecznych w nowym otoczeniu. Te mają zaś wpływ na ich dalsze funkcjonowanie w grupie. Nasze zabawy dostarczają każdemu maluchowi mnóstwo frajdy, a także sprawiają, że zaczyna czuć się u nas coraz pewniej. Zapraszamy serdecznie.

Top
Udogodnienia dla niepełnosprawnych