cloud

Zajęcia dodatkowe w przedszkolu Olsztyn

Zapewniamy rozmaitą ofertę zajęć dodatkowych w przedszkolu w Olsztynie. Wspomagają one rozwój maluchów w różnych sferach, umożliwiają odkrywanie zainteresowań, a także dostarczają mnóstwo radości. Zdajemy sobie sprawę, że zajęcia te stanowią jedno z ważnych kryteriów wyboru placówki podczas rekrutacji do przedszkoli w Olsztynie. Cieszy nas, że Rodzice są świadomi potrzeby różnorodnej stymulacji rozwoju swoich dzieci oraz jej znaczenia dla ich dalszego funkcjonowania.
Wiek przedszkolny to czas niezwykle ważny w rozwoju każdego malucha. Kształtuje się jego świadomość społeczna i następuje określenie własnej pozycji w grupie rówieśniczej. Każdy typ zajęć, w tym zajęcia dodatkowe w przedszkolu, łączy zabawę ze zdobywaniem wiedzy i rozwijaniem różnych cech oraz umiejętności. Rodzaj, częstotliwość i formę tych zajęć dopasowujemy do potrzeb i możliwości rozwojowych dzieci. W przypadku różnych grup przedszkolaków trwają one do 20 lub 30 minut.

Jakie są rodzaje zajęć dodatkowych dla dzieci w Przedszkolu Urwis?

Organizujemy zajęcia dodatkowe dla dzieci w przedszkolu w ramach realizacji zadań statutowych naszej placówki. Są one ukierunkowane na rozwój różnych sfer funkcjonowania maluchów, a zarazem stanowią okazję do poznawania siebie oraz rozwijania umiejętności współpracy z innymi, samodzielności i kreatywności. Służą także do nauki wyrażania rozmaitych emocji – podczas zajęć teatralnych maluchy pokazują je zarówno za pomocą słów, jak i mimiki oraz gestów. Ponadto organizujemy zajęcia:

• z gimnastyki korekcyjnej,
  • z języka angielskiego,
  • z rytmiki,
  • z robotyki,
  • z cybernetyki,
  • taneczne,
  • plastyczne,
  • szachowe (dla dzieci w wieku 5-6 lat).

Oferujemy także zajęcia z tenisa, które odbywają się na położonym niedaleko korcie tenisowym, pod okiem doświadczonego instruktora. Nasza oferta obejmuje także zajęcia lekkoatletyczne dla 5 i 6 latków, organizowane na terenie pobliskiego liceum ogólnokształcącego. Kiedy wybiorą Państwo nasze przedszkole – zajęcia dodatkowe z pewnością przypadną Państwa pociechom do gustu. Dostarczą im także wielu okazji do wspaniałej zabawy, połączonej z nauką i rozwojem ważnych umiejętności. Zapraszamy do kontaktu w celu poznania szczegółów naszej oferty.

Udogodnienia dla niepełnosprawnych