cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Żłobek Olsztyn


„Mów dziecku, że jest dobre, że umie, że może, że potrafi...” Janusz Korczak

 

Dlaczego warto zapisać dziecko do naszego żłobka w Olsztynie? Wiemy, że pierwsze rozstanie z takim maluchem to ogromna zmiana zarówno dla niego, jak i dla Rodziców. Czasem wynika z konieczności powrotu do pracy, ale są też sytuacje, kiedy Rodzice decydują się na żłobek z innych powodów. Jest to bowiem miejsce, w którym maluch otrzymuje nie tylko opiekę, ale też ma okazję przebywać w gronie innych dzieci i dorosłych, uczy się nawiązywać z nimi relacje oraz współpracować. Plan dnia w żłobku Urwis, podobnie jak plan dnia w przedszkolu w Olsztynie, które prowadzimy w tym samym budynku, uwzględnia m.in. rozwijanie u maluchów optymistycznych cech charakteru: dobroci, empatii, wiary we własne możliwości, umiejętności współdziałania.
Dzieci, które mają okazję do kształtowania i umacniania takich cech w środowisku rodzinnym, żłobku, a potem przedszkolu i szkole – w wieku dorosłym mają poczucie sprawstwa, potrafią odnaleźć się w różnych grupach, a także radzić sobie ze zmianami, jakie są naturalną częścią życia. Dbamy o to, aby jak najwcześniej mogły rozwijać swój potencjał poza swoim domami. Ponadto w naszym żłobku w Olsztynie przywiązujemy dużą uwagę do stymulacji rozwoju poznawczego, emocjonalnego i społecznego dzieci. Pobudzamy ich naturalną ciekawość, kreatywność i otwartość na poznawanie świata oraz innych ludzi. Tworzymy atmosferę bezpieczeństwa i zaufania, która jest niezbędna zarówno w przypadku dzieci, jak i Rodziców, którzy często odczuwają duży niepokój w związku z rozłąką z maluchami.

Co zapewniamy w ramach czesnego w naszym prywatnym żłobku w Olsztynie?

Czesne w naszym prywatnym żłobku w Olsztynie jest stałe i określone w umowie na dany rok. W ramach czesnego zapewniamy: opiekę w godzinach pracy żłobka, realizację programu edukacyjnego, j.angielski 2 razy w tygodniu, rytmikę przy pianinie i zajęcia umuzykalniające, spotkania teatralne przynajmniej raz w miesiącu, gimnastykę z elementami korektywy, zajęcia plastyczne i teatralne. Zależnie od potrzeb organizujemy zajęcia z logopedą, psychologiem, trenerem integracji sensorycznej (SI). Warto podkreślić, że drzemka poobiednia w naszym żłobku jest dobrowolna – szanujemy potrzeby każdego malucha. Gdy nie ma ochoty na sen, ma wówczas okazję do innych aktywności, np. słuchania muzyki lub opowiadań czy przeglądania książek.
Ponadto prowadzimy zarówno zajęcia adaptacyjne w przedszkolu w Olsztynie, jak i w żłobku. Zajęcia te odbywają się w ramach podpisanej umowy. Trwają w ciągu 3 pierszych dni pobytu w placówce. Zajęcia odbywają się codziennie w godzinach 9:00-12:00. W obecności Rodziców dziecko poznaje placówkę, zdobywa pierwsze doświadczenia społeczne, oswaja się z nowym miejscem i jest zachęcane do wspólnych zabaw z rówieśnikami. Zajęcia prowadzą nauczyciele ze żłobka. Rodzice towarzyszą dziecku podczas zajęć do momentu zaadaptowania się w grupie. Dzięki adaptacji dziecku łatwiej rozstać się z mamą i tatą.

Urwis jednym ze żłobków w Olsztynie, prowadzących rekrutację całoroczną

Jeśli sprawdzają Państwo oferty żłobków w Olsztynie pod względem możliwości zapisu malucha także po rozpoczęciu roku szkolnego, to trafili Państwo w dobre miejsce. Zdajemy sobie sprawę, że zdarzają się różne sytuacje, które skutkują koniecznością zmiany żłobka lub też decyzja o zapisaniu dziecka do takiej placówki zapada w późniejszym czasie. Dlatego prowadzimy rekrutację dzieci przez cały rok kalendarzowy. Przyjmujemy maluchy według kolejności zgłoszeń, zależnie od dostępnych miejsc. Wpisujemy je na listę po wpłaceniu przez Rodziców wpisowego, w przypadku zawarcia Umowy o świadczenie usług w zakresie opieki w żłobku. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentami niezbędnymi do zapisu, znajdującymi się w osobnej zakładce, a także z elementami wyprawki dziecka na czas pobytu w żłobku.

 WYPRAWKA DZIECKA

  • Koc i poduszka do leżakowania.
  • Kubek, pasta do zębów i szczoteczka z osłonką.
  • Mały ręcznik do rąk.
  • Pieluchy na zmianę np: Pampersy.
  • Chusteczki nawilżane.
  • Ubranka na zmianę.

LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA

Jeśli planują Państwo zapisać dziecko do Żłobka Prywatnego Urwis, prosimy o pobranie i wypełnienie Karty zgłoszenia oraz o kontakt w celu podpisania umowy.

Top
Udogodnienia dla niepełnosprawnych